Ciekawy sposób na poprawę kondycji

Wiele osób decydujących się na uprawianie sportu nie orientuje się czy wybrana przez nich dyscyplina jest wskazana właśnie dla ich osoby. Przecież osoby, które mają problemy z ciśnieniem krwi czy sercem nie powinny na przykład biegać, ponieważ nie wolno nadwyrężać mięśnia sercowego.

Warto więc takim osobom polecić rowery i zachęcić ich do rekreacyjnej formy jeżdżenia na rowerze, samemu lub z całą rodziną, tym bardziej, że coraz częściej miasta takie jak  Kraków czy Poznań dostosowują drogi do jazdy rowerem. Praca mięśni podczas jeżdżenia na rowerze jest o wiele większa niż podczas biegania, gdzie udział biorą tylko niektóre partie.

Czasami  powinniśmy wykorzystać do ruchu rowery  jeżeli nie lubimy biegać, a chodzenie z kijkami wydaje się nam nudne. Wówczas możemy skorzystać z wielu ścieżek rowerowych, które coraz częściej dostosowują takie miasta jak Kraków czy Poznań.

Pamiętajmy, że sport to zdrowie, ale w odpowiednich dawkach i z dostosowaniem dyscypliny dla siebie. Jeżeli nie wiemy, które sporty są dla nas nie wskazane warto udać się do lekarza sportowego i zorientować się co może nam pomóc, a co zaszkodzić. Jednak aktywność fizyczna jest bardzo ważna i nie wolno nam z niej rezygnować.

Tutaj znajdziecie dobry sklep z rowerami www.secesja.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>