Nowoczesne techniki dentystyczne

Bardzo często już same dobranie wymiaru aparatu, a zatem zrobienie odcisku zgryzu jest problemem, ponieważ wszelkie masy, z których robiony jest odcisk są nieprzyjemne w buzi. Dlatego wymyślono masy alginatowe. Są one trwalsze i lepiej wychodzi odcisk zgryzu.

Dodatkowo masy te możemy zastosować w różnych smakach, co spowoduje, że dzieci chętniej namówimy na działania w jamie ustnej. Dodatkowo masy te są lepiej formowalne. A zatem taka podejścia do wady zgryzu nastawiona jest na zaufanie pacjenta.

Jednak masy alginatowe to jednak nie wszystko. Oprócz odcisku potem trzeba nosić ten aparat. Jeżeli zamontowany jest na stałe to należy dbać szczególnie o higienę, o jedzenie specjalnych potraw itp. Jeżeli natomiast tymczasowy to wówczas potrzebna jest odpowiednia kontrola nad dzieckiem, aby nosiło go regularnie.

Jak widać zatem wady zgryzu to poważna sprawa i nie wolno jej lekceważyć. Nowoczesne metody maja ułatwić zabiegi korygujące, ale niestety potrzebna jest ich aprobata.

Oferta z artykułami dla dentystów znajduje się pod tym adresem: www.majorpl.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>